participativnibydleni.cz

Vědecká publikace o participativním bydlení v novém čísle Sociologického časopisu

Participativní bydlení: nová konceptualizace demokratických forem bydlení v České republice

Tak se jmenuje nový článek, který autorskému týmu ve složení Jan Malý Blažek, Tomáš Hoření Samec, Petr Kubala a Václav Orcígr vyšel v novém čísle Sociologického časopisu věnovanému tématu bydlení. Jak už název napovídá, autoři si v článku dali za cíl představit a diskutovat koncept participativního bydlení v kontextu České republiky, s ohledem na historické souvislosti i s ohledem na aktuální vědeckou debatu o potřebě konceptualizovat demokratické, kolaborativní a participativní formy bydlení, které v mnoha zemích Evropy, ale i v dalších částech světa vznikají.
Článek vychází z připravované konceptualizace participativního bydlení, na které se podílel celý tým našeho projektu. Celý článek je možné otevřít zdarma přímo na stránkách časopisu. 

ZOBRAZIT CELÝ ČLÁNEK

V čísle s názvem Za krizí bydlení: koncepty, kontexty, konverzace a kritika si můžete přečíst i další zajímavé články tuzemských odbornic a odborníků na téma bydlení. Jako hostující editor jej připravil společně s Terezií Lokšovou člen našeho týmu Tomáš Hoření Samec.

Aktuality